Koşu Bandı Egzersizlerimizi Nasıl Daha Keyifli Hale Getiririz?

Koşu bantları, diğer fitness ve kondisyon cihazları gibi birlikte vakit geçirmeden önce en az iki defa düşündüğümüz, o bizi çok sıkan spor aletlerinden bir tanesidir. Diğerlerinden farklı olarak öyle çok eğlenceli ve farklı olan cihazlar değildir. İşte bu nedenden ötürü egzersiz esnasında bir çok kişi bu cihazların üstünde vakit geçirmekten keyif almayıp, sıkılabiliyor. Sağlığımız için edinmemiz gereken  gündelik spor yapma alışkanlığımızı daha keyifli hale getirmek adına sizin için bir kaç öneri hazırladık. Umuyoruz ki, siz koşu bandı üzerinde egzersiz yaparken, önerilerimiz ile daha az sıkılmanızı sağlarız. Böylece daha uzun süre egzersiz yapmanıza yardımcı olup, gündelik spor yapma alışkanlığı edinmenizde bizimde payımız olur.

Kitap Okuyun; bizim tanık olduğumuz birçok kullanıcı, müzik dinlemek dışında kitap okumayı da tercih edebiliyor. Fakat kitap okurken koşmanızı bekleyemeyiz zira yürüyüş esnasında uygun bir seçenek gibi duruyor. Ne dersiniz? Düşündüğümüz zaman yürüyüş yaptığınız esnalarda kitap okumak sizi yürüyüş yapmaya motive edecektir ve belki de sürükleyici bir kitap ile yürüyüş yapmanız, yürüyüş sürenizi uzatabilir. Hem sürükleyici kitabınızı okur hem de sporunuzu yaparak forma girersiniz. Elbette kitap okurken yürüyüş yapma ihtimaliniz koşu bandınızın uyumluluğuna da bağlı bir imkandır. Bu noktada, alacağınız koşu bandının üzerinde kitap koyma bölmesi olanından edinmenizi öneririz. Bu şekilde kitabınızı rahatlıkla tek elinize alarak okuyabilirsiniz.

Mp3 Dinleyin; Sizi en mutlu eden müziklerden oluşan bir liste yapın ve bu listeyi varsa Mp3 playerınıza, yoksa akıllı telefonunuza koyun. Spor yapmak için yüzlerce sebebimiz var ama biliyoruz ki günümüzde spor yapmak için hep bir motivasyona ihtiyacımız oluyor ve bu motivasyonu, bizleri tetikleyen doğru müzik seçimleriyle yapabiliriz. Eminiz, Koşu egzersizleriniz sırasında mp3 dinlemek sizi motive edecektir. Özellikle dinleyeceğiniz yüksek tempolu ve hareketli müzikler koşu egzersizlerinizde temponuzu arttırmanızı sağlayıp sizin hareketlerinizle senkronize olacaktır. Düşük tempolu müzikler dinlemenizi bu noktada tavsiye etmiyoruz. Koşu bandı üzerinde koşarken yavaş bir müzik dinlemeniz istemeden de olsa sizi koşu bandı hızını azaltmaya itebilir ve eğer bu durum yaşanırsa bunun arkasından neyin geleceğini hepimiz biliyoruz.

Koşu Bandınıza İpad,İphone Bağlayın İnternette Dolaşın; Teknoloji gelişiyor ve artık koşu bantlarının LCD ekranları ile İnternette gezinebiliyoruz. Bir bilgisayar seviyesine ulaşan bu koşu bantları bizi spor için yeteri kadar motive ediyor olmalı! Fakat tahmin edeceğiniz üzere bu özellikler hemen her koşu bandında bulunmuyor. Bu noktada size önerimiz, eğer hala bir koşu bandı almamışsanız ve bir Apple kullanıcısı iseniz, mutlaka Apple özellikli koşu bantlarından almalısınız. Ipad’inizi koşu bandınıza bağlamanın diğer bir güzel imkanı ise, sistemden indereceğiniz app’ler (uygulamalar) ile çeşitli egzersiz programlarına ulaşıp antrenmanınızı çeşitlendirebilirsiniz. İnternete bağlanabilme özelliğini çok fazla övmeye gerek olduğunu düşünmüyoruz. Zira günümüzde bir bireyin internet karşısında harcadığı ortalama vakti düşünürsek bizim için ne kadar oyalayıcı bir imkan olduğu apaçık ortada!

Televizyon İzleyin; Biliyorsunuz piyasada bir çok televizyonlu koşu bandı bulunmakta. Fakat biz size televizyonlu koşu bandı almayı çok tavsiye etmiyoruz. Televizyonlu koşu bandı almaktansa, koşu bandınızı evinizdeki televizyonunuzun önüne koyabilirsiniz. Zira televizyonlu koşu bantları diğer cihazlara göre pahalı olduğundan ötürü bu imkanı manuel ve alternatif yöntemlerle yapmanız maddi açıdan size kayda değer bir  avantaj sağlayacaktır. Sevdiğiniz bir televizyon programı önünde koşu bandına çıkmanın, egzersizlerinizi keyifli bir hale getireceğine inanıyoruz.

Eğer bu yazının görselindeki koşu bandını merak ediyorsanız. Sattığımız ürünlerden yer alan ve çokça talep gören bir üründür. Ürünle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Son olarak Sporvebiz.com olarak size önerimiz, tüm bu parametreleri bir kenara koyarsak, sağlığınıza uygun bir koşu bandı edinmeniz birincil önem arz etmektedir. Bu konu ile ilgili her türlü desteği siz okuyucularımıza sağlamak bize mutluluk verecektir. Koşu bandı satın almadan önce bir durun ve info@sporvebiz.com’dan bize mail gönderip varsa sorularınızı sorun. Size yardımcı olalım.