Sadece kondisyon bisikleti kilo vermek için yeterli mi?

Bu soru tabi ki çok genel bir sorudur. Sonuç olarak kondisyon bisikleti mucizevi bir zayıflama aleti değildir. Fakat forma girmek için doğru bir alettir. Unutmayın ki düzenli beslenme olmadan tek başına spor yapmak yeterli değildir.

Diğer kardiyo ürünlerini de düşündüğümüz zaman hepsi kilo kaybetmemizi sağlayan cihazlardır ama aslına bakarsak hepsi bir arada kullanıldığı zaman daha fazla fayda sağlamaktadır. Örnek olarak koşu bandı kullanmadan önce 15 dakika kondisyon bisikleti ile kardiyovasküler egzersiz yaparak vücudumuzu ısıtabiliriz. Sonuç olarak kardiyo egzersizi sıkılaşmak için değil kilo kaybetmek ve ısınmak için yapılan bir egzersizdir. Örneğin mekik çekmek veya göğüs aletinde çalışmak sizi sıkılaştırır, kilo kaybettirmez. Bu noktada elimizdeki imkanlara göre tercihlerimizi belirlemek gerekiyor. Eğer kondisyon bisikletinin yanına bir adet koşu bandı ile bir adet kürek spor aleti koyamıyorsak en azından bir adet kondisyon bisikleti bulundurmak hiç sahip olamamaktan daha iyidir.

Burada şunu vurgulayabiliriz ki kardiyovasküler egzersizi deyince akla gelen üç spor aleti olan koşu bandı, kondisyon bisikleti ve kürek aletinin üçüne birden sahip olmanın sonucu olarak düzenli bir spor programı çerçevesinde hızlı şekilde kilo kaybedebiliriz. Elbette tek bir kondisyon bisikleti ile spor yaparak da zayıflarsınız ama süreç o kadar hızlı olmayabilir. Özellikle yeni başlayanlar için bacağın ve vucüdün forma girmesi rahatlıkla gözlemlenir. Ancak daha sonraki aşamalarda kondisyon bisikleti tek başına yeterli olmayabilir. Çalışırken zorluk seviyemizi yükseltmeli ve bu şekilde dayanıklılığımızı arttırmalıyız. Fakat yine de en son seviyeye ulaştıktan sonra bir noktada görevini tamamlayacaktır. Bunun olmasının sebebi, vucüdumuz aynı egzersiz programına alıştığı için ilerlemeyi veya forma girme sürecini yavaşlatacaktır. Bu durumda ise ağırlıkla yapılan kuvvet ve dayanıklılık çalışmaları devreye girecektir.

Sonuç olarak kondisyon bisiklet ile egzersiz yapmak büyük oranda kalori harcatan ve yoğun efor gerektiren bir kardiyo egzersizidir. Bisiklet egzersizi yapan kişilerin; kalp, damar ve dolaşım sistemi sağlığı oldukça tatminkar hale gelecektir.

Sporvebiz.com olarak sizin için en uygun bisiklet seçeneklerini sunabilmemiz için bize ulaşmanız yeterlidir.